Aydın Kültürel Gelişim Derneğinin ortağı olduğu, İspanya Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ KA227  Yaratıcılık için Ortaklıklar “Partnerships for Creativity” programı kapsamında “Asociación Creativa” derneği tarafından yürütülen Kültür Hareket Halinde “Culture in Move” adlı projemizin dördüncü ulus ötesi toplantısını Portekiz’in Zezere kentinde 9-14Kasım 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi.

İşsiz ve sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı kişilere gerekli sosyal ve profesyonel koçluk desteği sağlanması halinde işsizlik sorununun azalabileceğini düşünen ve genel olarak genç işsizliği ve sosyal dezavantajlığını konu alan Kültür Hareket Halinde projesi kapsamında tüm ortak kurumlar kendi eğitimlerinde kullandıkları teknik ve metotlarını içeren bir el kita hazırlandı. Son içeriklerinin, görsellerinin ve çevirilerinin ele alındığı toplantıda, hazırlanan el kitabının görünürlüğü ve yaygınlaştırılması ile ilgili de fikir alışverişinde bulunuldu. 

Ev sahibi kuruluş olan Creativa derneğinin çalışmaları yerinde izlendiği ve bundan sonra yapılacak projelerin konuşulduğu toplantı iyi dileklerin ardından sona erdi. 

 

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK