“Culture in Move”  Projesinin İkinci Ulus Ötesi Toplantısı 

Aydın Kültürel Gelişim Derneğinin ortağı olduğu, İspanya Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ KA227  “Partnerships for Creativity” Yaratıcılık için Ortaklıklar programı kapsamında “Asociación Creativa” derneği tarafından yürütülen “Culture in Move” Kültür Hareket Halinde adlı projemizin ikinci ulus ötesi toplantısı Romanya’nın Sacueni kentinde 22-24 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

İşsiz ve sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı kişilere gerekli sosyal ve profesyonel koçluk desteği sağlanması halinde işsizlik sorununun azalabileceğini düşünen ve genel olarak genç işsizliği ve sosyal dezavantajlılığı konu alan Kültür Hareket Halinde projemizin ilk toplantısına dernek üyelerimiz Esra Kuyumcu, Ceren Avcı ve Eylem Küçük katıldı.

Sacueni’de gerçekleştirilen toplantıda her ülkenin proje ortağı kendi kurumlarındaki eğitimlerde kullandıkları eğitim yöntemlerini ve öğretim metotlarını paylaştı. Ayrıca projenin amacını ve hedefini anlatan kısa video çekimi, röportajlar ve “podcast” sesliblok hazırlandı.

“Kültür Hareket Halinde” projesi daha az fırsata sahip genç yetişkinlere ve dışlanma riski altındaki diğer gruplara başarılı bir şekilde yardımcı olmayı hedeflemektedir. Projenin bir sonraki ulus ötesi hareketliliği Türkiye’de gerçekleşecektir

 

.

 

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK