“Culture in Move”  Projesinin Üçüncü Ulus Ötesi Toplantısı 

Aydın Kültürel Gelişim Derneğinin ortağı olduğu, İspanya Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ KA227  Yaratıcılık için Ortaklıklar “Partnerships for Creativity” programı kapsamında “Asociación Creativa” derneği tarafından yürütülen Kültür Hareket Halinde “Culture in Move” adlı projemizin üçüncü ulus ötesi toplantısını Aydın’nın Kuşadası ilçesinde 22-23 Haziran 2022 tarihleri arasında gerçekleştirdik.

İşsiz ve sosyo-ekonomik açıdan dezavantajlı kişilere gerekli sosyal ve profesyonel koçluk desteği sağlanması halinde işsizlik sorununun azalabileceğini düşünen ve genel olarak genç işsizliği ve sosyal dezavantajlığını konu alan Kültür Hareket Halinde projesi kapsamında tüm ortak kurumlar kendi eğitimlerinde kullandıkları teknik ve metotlarını içeren bir el kitapçığı hazırlıyor.

Ülkemizde gerçekleştirilen toplantıda tüm ortak ülkeler oluşturdukları taslak el kitapçıklarının sunumunu yaptı. Projenin yaygınlaştırma, görünürlük faaliyetlerinin de ele alındığı toplantı, sertifikalarının dağıtılması, değerlendirme anketlerin doldurulmasının ardından sona erdi. Hareketlilik kapsamında Efes Antik Kenti, Meryem Ana ve Şirince kasabası ziyaret edildi.

“Kültür Hareket Halinde” projesi daha az fırsata sahip genç yetişkinlere ve dışlanma riski altındaki diğer gruplara başarılı bir şekilde yardımcı olmayı hedeflemektedir. Projenin bir sonraki ulus ötesi hareketliliği Portekiz’de gerçekleştirilecek.

 

 

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK