DESSI Projesi Litvanya Ulus Ötesi Hareketliliği

Ülkemizden Aydın Kültürel Gelişim Derneğinin ortağı olduğu “Göçmenlerin Girişimcilik ve Serbest Meslek Becerilerini Geliştirme" kısa adı DESSI olan Erasmus + Stratejik ortaklık projesinin ikinci ulus ötesi toplantısı Litvanya’nın Kaunas kentinde, 7 – 8 Aralık 2022 tarihinde gerçekleşti.

Toplantı’da proje kapsamında oluşturulan eğitim modüllerinin son halinin verilerek çevirilere başlanması; tüm çıktıların platforma aktarılması; önümüzdeki ay online toplantıda görev kontrolü yapılması; Şubatta Almanya’nın Bremen kentinde bir toplantı daha yapılmasına karar verildi. Yaygınlaştırma faaliyetleri ve yaygınlaştırma etkinliğinin de tartışıldığı toplantı iyi dileklerin ardından sona erdi.

Proje web sitesi : https://dessiproject.eu

https://www.facebook.com/dessi.project

https://www.instagram.com/dessi_project/

Göçmenlerin Girişimcilik ve Serbest Meslek Becerilerinin Geliştirilmesini destekleyen DESSI projesi , Açık Eğitim Kaynakları (OER) ve yenilikçi eğitim modelleri ile BIT tabanlı öğrenmeyi ve yüksek kaliteli öğrenme fırsatları geliştirmeyi hedeflemektedir. Bu çerçevede proje kapsamında fikri çıktı olarak yetişkin eğitimciler için bir Eğitmen el kitabı ve göçmen girişimciler için bir online eğitim platformu geliştirilmektedir.

 

DESSI Project Lithuania Transnational Mobility

The second transnational meeting of the Erasmus + Strategic Partnership Project "Developing Entrepreneurship and Self-Employment Skills of Migrants" (DESSI), of  which Aydın Cultural Development Association is a partner, was held in Kaunas, Lithuania, on 7 - 8 December 2022.

At the meeting, it was decided to finalize the training modules created within the scope of the project and start translations; to transfer all outputs to the platform; to check the tasks at the online meeting next month; and to hold another meeting in Bremen, Germany in February. The meeting, where dissemination activities and Multiplier Event were also discussed. It was ended after good wishes.

Project website : https://dessiproject.eu

https://www.facebook.com/dessi.project

https://www.instagram.com/dessi_project/

The DESSI project, which supports the Development of Entrepreneurship and Self-Employment Skills of Migrants, aims to develop ICT-based learning and high quality learning opportunities through Open Educational Resources (OER) and innovative training modules. In this framework, a Trainer's manual for adult educators and an online training platform for migrant entrepreneurs are being developed as intellectual outputs within the scope of the project.

 

 

 

 

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK