“Culture in Move”  Projesinin İlk Ulus Ötesi Toplantısı 

Aydın Kültürel Gelişim Derneğinin ortağı olduğu, İspanya Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ KA227  “Partnerships for Creativity” Yaratıcılık için Ortaklıklar programı kapsamında “Asociación Creativa” derneği tarafından yürütülen “Culture in Move” Kültür Hareket Halinde adlı projemizle ilk ulus ötesi toplantısı İspanya’nın Tenerife kentinde 8-11 Aralık 2021 tarihleri arasında gerçekleştirildi. 

İşsiz ve dezavantajlı yetişkin gençlere gerekli sosyal ve profesyonel koçluk desteği sağlanması halinde işsizlik sorununun azalabileceğini düşünen ve genel olarak genç işsizliği ve sosyal dezavantajlığı konu alan Kültür Hareket Halinde projemizin ilk toplantısına dernek üyelerimiz Esra Kuyumcu, Ceren Avcı ve Eylem Küçük katıldı.

Tenerife’de gerçekleştirilen toplantıda proje ortak kuruluşlar kurumlarını tanıtmasının ardından, çeşitli buz kırıcı ve tanışma oyunları oynandı. Tüm ortaklara proje hedefleri, proje çıktıları, bütçe, hareketlilikler ve ortak faaliyetler hakkında detaylı bilgi verildi. Katılımcı kurumların ortak eğitim faaliyet çalışmaları ve değerlendirmenin ardından toplantı sona ermiştir.

Kültür Hareket Halinde projesi daha az fırsata sahip genç yetişkinlere ve dışlanma riski altındaki diğer gruplara başarılı bir şekilde yardımcı olmayı hedeflemektedir. Ortaklar arasında bu alanda yapılan güzel çalışmaları, uygulamaları inceleyerek bilgi paylaşımı yapmayı hedefleyen projenin bir sonraki ulus ötesi hareketliliği Romanya’da gerçekleşecektir.

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK