“Culture in Move” Kültür Hareket Halinde

Aydın Kültürel Gelişim Derneğinin ortağı olduğu, İspanya Ulusal Ajansı tarafından Erasmus+ KA227  “Partnerships for Creativity” Yaratıcılık için Ortaklıklar programı kapsamında “Asociación Creativa” derneği tarafından yürütülen “Culture in Move” Kültür Hareket Halinde adlı projemizle ilgili ayrıntılı bilgi aşağıdadır.

İşsiz ve dezavantajlı yetişkin gençlere gerekli sosyal ve profesyonel koçluk desteği sağlanması halinde işsizlik sorununun azalabileceğini düşünen ve genel olarak genç işsizliği ve sosyal dezavantajlığı konu alan Kültür Hareket Halinde projemiz iki yıl sürecektir. 

Dezavantajlı bölgelerde yaşayan sosyal olarak dışlanan insanlara nasıl yardım edilebileceği, bu insanlara özgüven kazandırılmasının yollarını aryan proje tüm zorlukların doğrudan birbirine bağlı olduğuna inanır. 

Kültür Hareket Halinde projesi daha az fırsata sahip genç yetişkinlere ve dışlanma riski altındaki diğer gruplara başarılı bir şekilde yardımcı olmayı hedeflemektedir. Ortaklar arasında bu alanda yapılan güzel çalışmaları, uygulamaları inceleyerek bilgi paylaşımı yapmayı hedefler.

Proje sonunda,

Proje ortak ülkelerinde kullanılan eğitim yöntem ve faaliyetlerinin karşılaştırılması ve değerlendirilmesi;

Ortak değerleri yansıtan ve ortak ülkelerdeki en iyi uygulamaları içeren tamamen ücretsiz bir kılavuzun yayınlanması; 

hedeflenmektedir.

Dezavantajı yetişkin gençlerin topluma entegrasyonunu sağlamak için çeşitli çalışmalar yapılmasını desteleyen Culture in move projesi beş ortaktan oluşmaktadır:

Proje yürütücüsü:

  • "Creative Association" İspanya

Proje Ortakları:

  • “Improvement Association and Welfare of Sinks” Portekiz
  • ‘Erhangja Assocıatıon Egyesulet’ Romanya
  • Asociacija "Aktyvus jaunimas" Litvanya
  • Aydın Kültürel Gelişim Derneği Türkiye

 

 

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK