"Pozitif Hareket"  projemizin 2. yüz yüze Ulus Ötesi Proje Toplantısı Fransa’nın Paris kentinde 8-9 Mart 2022 tarihleri arasında gerçekleştirildi. Toplantıya ev sahipliği yapan "Elan Interculturel" organizasyonu tarafından koordine edilen toplantıya 7 farklı ülkeden proje ortağı katıldı. İkinci nesil göçmenlerin için eğitim araçlarını kullanarak fırsat eşitliğini sağlamayı ve ikinci nesil göçmenlerin işgücü piyasasına dahil olabilmelerine olanak sunmayı amaçlayan projede ortaklar tarafından hazırlanan eğitim modüllerinin sunumları yapıldı. Hazırlanan modüllerin yüz yüze tartışma imkânı bulundu. Modüllerin pilot eğitimleri Nisan, Mayıs 2022 aylarında yapılmasına, raporlanması ve geri bildiriminin Haziran 2022 ayında yapılmasına karar verildi. Projenin web sitesi ve yapılacak diğer çalışmaların görev dağılımları ele alındı. Projenin görünürlüğü ve sosyal medya paylaşımlarının görüntülenme oranlarının paylaşıldığı toplantıda, son hareketlilik için planlama çalışmaları yapıldı.

Projemiz hakkında daha detaylı bilgiye ve ikinci nesil göçmenlerin eğitimleri için hazırlanan modüllere ulaşmak için; projenin web sitesi

 https://act-positive.eu/tr/anasayfa/ 

adresinden beş farklı dilde (Türkçe, Yunanca, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca) ulaşılabilirsiniz. 

Sosyal medya hesaplarından projemizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/actpositiveproject/

https://www.instagram.com/actpositiveproject/

https://twitter.com/ACTPOSITIVE2

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK