"Pozitif Hareket"  projemizin 3. yüz yüze Ulus Ötesi Proje Toplantısı

 

"Pozitif Hareket"  projemizin 3. yüz yüze Ulus Ötesi Proje Toplantısı İtalya’nın Roma kentinde 31 Mayıs 2022 tarihinde gerçekleştirildi. Toplantıya ev sahipliği yapan "Tia Formazione Internazionale Associazione" organizasyonu tarafından koordine edilen toplantıya 7 farklı ülkeden proje ortağı katıldı. İkinci nesil göçmenlerin için eğitim araçlarını kullanarak fırsat eşitliğini sağlamayı ve ikinci nesil göçmenlerin işgücü piyasasına dahil olabilmelerine olanak sunmayı amaçlayan projede oluşturulan modüllerin pilot eğitimleri sırasında elde edilen tecrübeler tartışıldı. Proje kapsamında hazırlanan ‘Toolkit’ hakkında fikir alışverişinde bulunuldu. Projenin web sitesi ve yapılacak diğer çalışmaların görev dağılımları ele alındı. Projenin görünürlüğü ve sosyal medya paylaşımlarının görüntülenme oranlarının paylaşıldığı toplantıda, değerlendirme ve yönetim paketi ele alındı.

Projemiz hakkında daha detaylı bilgiye ve ikinci nesil göçmenlerin eğitimleri için hazırlanan modüllere ulaşmak için; projenin web sitesi

 https://act-positive.eu/tr/anasayfa/ 

adresinden beş farklı dilde (Türkçe, Yunanca, Fransızca, İngilizce ve İtalyanca) ulaşılabilirsiniz. 

Sosyal medya hesaplarından projemizi takip etmeyi unutmayın.

https://www.facebook.com/actpositiveproject/

https://www.instagram.com/actpositiveproject/

https://twitter.com/ACTPOSITIVE2

“Bir millet ki resim yapmaz, bir millet ki heykel yapmaz, bir millet ki tekniğin gerektirdiği şeyleri yapmaz, itiraf etmeli ki o milletin ilerleme yolunda yeri yoktur.” 

Mustafa Kemal ATATÜRK